OZNÁMENÍ O DOVOLENÉ - VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI V TERMÍNU OD 29.6. DO 11.7. 2022 ČERPÁME DOVOLENOU. VAŠE OBJEDNÁVKY BUDOU VYŘÍZOVÁNY OD 12.7. 2022. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

OZNÁMENÍ O DOVOLENÉ - VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI V TERMÍNU OD 29.6. DO 11.7. 2022 ČERPÁME DOVOLENOU. VAŠE OBJEDNÁVKY BUDOU VYŘÍZOVÁNY OD 12.7. 2022. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Jak připravit motorku na sezónu

Jak připravit motorku na sezónu

Jak připravit motorku na sezónu

 

Hřejivé sluneční paprsky určitě lákají ven k prvním jarním vyjížďkám. Než však na své motorce vyrazíte na cesty, je třeba provést předsezónní kontrolu a přípravu vozidla.

Pamatujte na to, že u stroje, který má zimní přestávku a dlouho stojí, mohou nastat problémy. Co všechno zkontrolovat a přichystat?

 

Zkontrolujte olej a další provozní kapaliny

 

Tak jako u auta, i u motorky je třeba dodržovat servisní intervaly výměny oleje a olejových filtrů. I když jste olej vyměnili na konci předchozí sezóny, tedy před zimou, vždy je dobré provést novou kontrolu hladiny nejen oleje, ale i dalších kapalin. 

 

Vaše motorka ocení promazání

 

Důkladně zkontrolujte promazání nejen řetězu, ale také dalších součástí motocyklu, jako jsou páčky, zámky, lana apod. Před promazáním příslušné plochy pečlivě očistěte. Použijte k tomu speciální olej, určený na řetězy. 

 

Dobijte baterii

 

Nenastartovali jste motorku? V tom případě přezkoušejte baterii. Při dlouhém zimním spánku, pokud jste ji například zanechali ve studené garáži, došlo k jejímu vybití. A je třeba ji připojit do nabíječky určené pro daný typ. Pokud ji nemáte doma, tak vám tuto službu zajistí v odborném servisu. 

 

Jedna stopa, dvě pneumatiky

 

Svou pozornost věnujte i tomu, v jakém stavu jsou pneumatiky. Prohlédněte si, zda nemají praskliny a zkontrolujte jejich nahuštění. Dbejte na to, aby tlak v pneumatikách motocyklu odpovídal servisnímu doporučení. 

 

Bezpečně na cestě

 

Do seznamu kontrol zahrňte také brzdové destičky, brzdovou kapalinu, svíčky, kabely, těsnicí hadičky, světla, zrcátka a další povinnou výbavu. Ujistěte se, že je vše v pořádku.

 

Motorkářské oblečení

 

Nejen motorka, ale také její řidič by si měl překontrolovat svoje oblečení a příslušenství. Nejdůležitější pro jízdu je helma. Prohlédněte si ji, zda není prasklá nebo jinak poškozená. Moto oblečení zmírňuje zranění při pádech a ochrání vás před vlivy počasí.Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


Napsat komentář0 produktů k porovnání PorovnáváníZobrazit porovnávání