Jak připravit motorku na sezónu

Jak připravit motorku na sezónu

Jak připravit motorku na sezónu

 

Hřejivé sluneční paprsky určitě lákají ven k prvním jarním vyjížďkám. Než však na své motorce vyrazíte na cesty, je třeba provést předsezónní kontrolu a přípravu vozidla.

Pamatujte na to, že u stroje, který má zimní přestávku a dlouho stojí, mohou nastat problémy. Co všechno zkontrolovat a přichystat?

 

Zkontrolujte olej a další provozní kapaliny

 

Tak jako u auta, i u motorky je třeba dodržovat servisní intervaly výměny oleje a olejových filtrů. I když jste olej vyměnili na konci předchozí sezóny, tedy před zimou, vždy je dobré provést novou kontrolu hladiny nejen oleje, ale i dalších kapalin. 

 

Vaše motorka ocení promazání

 

Důkladně zkontrolujte promazání nejen řetězu, ale také dalších součástí motocyklu, jako jsou páčky, zámky, lana apod. Před promazáním příslušné plochy pečlivě očistěte. Použijte k tomu speciální olej, určený na řetězy. 

 

Dobijte baterii

 

Nenastartovali jste motorku? V tom případě přezkoušejte baterii. Při dlouhém zimním spánku, pokud jste ji například zanechali ve studené garáži, došlo k jejímu vybití. A je třeba ji připojit do nabíječky určené pro daný typ. Pokud ji nemáte doma, tak vám tuto službu zajistí v odborném servisu. 

 

Jedna stopa, dvě pneumatiky

 

Svou pozornost věnujte i tomu, v jakém stavu jsou pneumatiky. Prohlédněte si, zda nemají praskliny a zkontrolujte jejich nahuštění. Dbejte na to, aby tlak v pneumatikách motocyklu odpovídal servisnímu doporučení. 

 

Bezpečně na cestě

 

Do seznamu kontrol zahrňte také brzdové destičky, brzdovou kapalinu, svíčky, kabely, těsnicí hadičky, světla, zrcátka a další povinnou výbavu. Ujistěte se, že je vše v pořádku.

 

Motorkářské oblečení

 

Nejen motorka, ale také její řidič by si měl překontrolovat svoje oblečení a příslušenství. Nejdůležitější pro jízdu je helma. Prohlédněte si ji, zda není prasklá nebo jinak poškozená. Moto oblečení zmírňuje zranění při pádech a ochrání vás před vlivy počasí.Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


Napsat komentář0 produktů k porovnání PorovnáváníZobrazit porovnávání