Údržba kufrů, tašek a vaků na motorku se vyplatí

Údržba kufrů, tašek a vaků na motorku se vyplatí

Při jízdách na motorce je dobré mít s sebou cestovní zavazadlo. Tento úložný prostor slouží k uschování potřebných věcí, jako je helma, náhradní díly i nářadí, nebo i k uložení nákupu. Cestovní zavazadla jsou při jízdě vystavena všem rozmarům počasí, někdy prudkému slunci a jindy zase dešti. Aby vám proto vydržela co nejdéle, měli byste se i jim občas věnovat.

 

Jak se starat o motocyklová zavazadla?

 

Údržba moto zavazadel se liší podle materiálu, ze kterého jsou vyrobena. Existuje několik druhů a každý z nich potřebuje jinou péči.

 

Plastové kufry v pohodě zvládnou omytí teplou vodou, nezapomeňte na přezky a zámky. Poté osušte hadříkem, nejlépe bavlněným, a ošetřete přípravkem na plasty. Řeknete si, že mytí vodou stačí, omyl. I takový kufr potřebuje šetrnou péči v podobě leštěnky, která obnoví vzhled plastových částí.

 

Jedním z nejkvalitnějších materiálů pro kufry je karbon (uhlíkové vlákno). Vyniká pevností, odolností a je extrémně lehký. Bonusem je odolnost proti korozi. K údržbě použijte nejlépe čisticí přípravek speciálně vyvinutý pro snadné a efektivní odstranění prachu a špíny ze zavazadel z karbonu.

 

Kožené kufry a brašny otřete nejdříve suchým hadrem, abyste je zbavili prachu. Poté je umyjte vodou s čisticím přípravkem a suchou, nejlépe bavlněnou tkaninou, vytřete do sucha. Kůže nasákne vodou, takže nechte zavazadlo několik dní zcela vyschnout. Nezbytnou následnou údržbu koženého moto kufru, kterou byste neměli vynechat, je aplikace balzámu určeného na kůži; druhý den přebytečný maz, který se nevsákl do kůže odstraňte bavlněnou látkou.

 

Textilní brašny, kapsy či vaky vyklepejte, vysajte a vykartáčujte. Je-li znečištění stále viditelné, použijte k mytí vodu se saponátem a pomocí jemného kartáčku brašnu umyjte. Po důkladném usušení na motocyklovou brašnu použijte nano impregnační sprej, jehož postřik prodlouží životnost a čistotu vašeho zavazadla. 

 

Máte-li nepromokavou tašku, na čištění použijte také vodu s čistícím přípravkem, a poté speciální impregnační přípravek.Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


Napsat komentář0 produktů k porovnání PorovnáváníZobrazit porovnávání